Haber Program 2.0.5.8 İndir | Sitene Sondakika Ekle | Ana Sayfam Yap | Giriş | Künye | İletişim 01 Kasım 2014 Cumartesi 01:22  
 
Googleda Ara
Haberlerde Ara
Resimlerde Ara
TV KÖŞESİ
Canlı Tv İzle
TARİHTE BUGÜN
ŞANS OYUNLARI
Ayrıntılar
Ayrıntılar
Ayrıntılar
SÜPER LİG
Takım
1. Bursaspor 23 
2. Trabzonspor 20 
3. Fenerbahçe 17 
4. Kayserispor 17 
5. Antalyaspor 17 
6. 14 
7. Besiktas 13 
8. Ankaragücü 13 
9. Galatasaray 13 
10. Büyüksehir Bld. 13 
11. Manisaspor 12 
12. Gaziantepspor 10 
13. Eskisehirspor
14. Gençlerbirligi
15.
16. Sivasspor
17. Konyaspor
18. Kasimpasa
Detaylı puan tablosu için tıklayınız!
ABONELİKLER
Sitemiz Anadolu Ajansı ve Chan Haber Ajansı Üyesidir.
Add to Google
  Siyaset
BAHÇELİYE İTİMAT EDİLMEZ!
İşte Alparslan Türkeş'in kendi el yazısı mektubu!
Yazı Boyutunu Büyüt: | 1 | 2 | 3 | 4 |
İşte Alparslan Türkeş'in kendi el yazısı mektubu!
20 Temmuz 2007 Cuma 15:18

Devlet Bahçeli Mit'dendir sakın güvenmeyin diyen Başbuğ Alparslan Türkeş'in mektubu MHP'yi karıştırdı.

Seçime günler kala MHP'li muhalifler harekete geçti. Elden ele dolaşan mektupta MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş, Devlet Bahçeli'yi MİT ajanı olarak suçluyor ve arkadaşlarını uyarıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin MİT ajanı olduğunu iddia eden ve MHP'nin kurucusu, ülkücülerin Başbuğ'u Alparslan Türkeş tarafından yazıldığı iddia edilen mektup elden ele dolaşmaya başladı. Ülkücülere ait internet sitelerinde bu mektubun içeriği tartışılıyor. Yıllar önce Alparslan Türkeş tarafından kaleme alındığı öne sürülen mektubun parti içi muhalifler tarafından yeniden gündeme getirilmesi Bahçeli'yi sıkıntıya soktu.

TÜRKEŞ'İ KAÇIRMA PLANI

MHP'DE Türkeş'in ölümünün ardından yaşanan genel başkanlık yarışı sırasında parti içi muhalefet tarafından ortaya atılan bu mektup seçimlere günler kala yeniden gündeme getirildi. Mektubun yazıldığı tarihte Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi'nde asistan olarak görev yapıyordu. 12 Eylül sonrasında cezaevinde bulunan Alparslan Türkeş, GATA'da tedavi görürken bir grup ülkücü, liderlerini kaçırmak için kurulan ekibin isimlerini bildirmişti.

'BAHÇELİ'YE İTİMAT EDİLMEZ'

TÜRKEŞ, bu isimler hakkında kanaatlerini belirten bir mektup kaleme alarak eylemi organize eden kişiye gönderdi. 26.7.1983 tarihinde kaleme alınan mektubun en ilginç bölümü yıllar sonra MHP'nin başına geçecek olan Devlet Bahçeli'ye ilişkin satırlardı. Türkeş mektubunda güvenilir bulduğu isimleri saydıktan sonra bazı isimlere ise güvenmediğini bildiriyordu. Türkeş'in 'itimat edilemez' dediği kişiler arasında Devlet Bahçeli de vardı. Hareketin başbuğu Türkeş'e göre Bahçeli MİT ajanıydı ve kendisine güvenilemezdi.

MUHALİFLER ÇIKARDI

PARTİ karşıtları kadar parti içi muhalifleri de bu mektup olayını sürekli Bahçeli'nin aleyhinde kullandılar. Geçmişte bu mektubu kullanarak Bahçeli'yi yıpratmaya çalışan muhaliflerden bazıları sonradan Bahçeli ile barıştılar ve bir bölümü bugün liste başlarında aday gösterilmiş durumdalar.

İŞTE TURKEŞ'iN MEKTUBUTürkeş'in yazdığı iddia edilen mektup şöyle:

Pek değerli ve Sevgili Oğlum

Bu gün, muhterem arkadaşımız (...) mektubunuzu getirerek beni çok sevindirdi. Yazılarınızı okuyarak gerçek durum hakkında aydınlandım. Teşekkürler ederim. Ara sıra yazmanızı ve bana bilgi vermenizi rica ederim. Malum olduğu üzere davamız Türk-İslam davasıdır. Her hareketimizin gayesi Allah'ın (c.c.) rızasını kazanmak ve asil milletimize hizmet etmektir.

P. imanlı iyi bir arkadaşımızdır. A.E de temiz ve ihlaslı bir Anadolu Türkmeni'dir. Avşardır, benim aşiretimden boyumdandır. Denenmiş fedakár bir kimsedir. Göze çarpan kusuru kendisine zarar veren içki tutkunluğudur. M.Ü. ise gayet temiz, dürüst, imanlı, aydın bir kişidir.

Bunlar milliyetçilik yolunda, geçmiş yıllarda sessizce hizmet vermişlerdir. A.G., A.A. tarafından gösterilen hatalı davranışı anlamak mümkün değildir. Devlet Bahçeli'nin bunlarla aynı davranışa girişmesi mümkün şey. Devlet Bahçeli, MİT'dendir. Arkadaşlarımız MİT'den uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir.

Ne ise çok şükür şuurlu arkadaşlarımızın sayesinde fesat yatışmış oldu. Fakat bu tatsız şeyleri yapanlar, ya Anavatan Partisi ile işbirliği sebebi ile kışkırtılmışlardır veya MİT tarafından kullanılmışlardır. Mesele üzerine dikkatle eğilmek lazımdır.

Ermenilerin cinayetlerine karşı bazı MİT memurları içerde ve dışarıda ülkücüleri kullanmak teşebbüsünde bulunuyorlar. Bunları asla kabul etmemeli, hiçbir eyleme karışılmamalıdır. Önce yönetim Milliyetçilere karşı giriştiği baskıyı, yanlış uygulamayı değiştirmeli ve resmi makamlar, görev teklif etmelidirler. Bu takdirde devletimizin desteğini ve tasvibini arkamıza alarak eyleme girişmek kabul olunmalıdır. Aksi halde MİT (?) memurlarının el altından yaptıkları teklifleri kabul etmek zararlıdır. Bunu herkese münasip şekilde anlatmalıdır.

Şimdi sizden özel bazı ricalarım olacaktır. Eşim Seval hanımı tanıyorsunuz. Gerek sizin ve gerek muhterem (...) hanımın arada bir telefonla aramanızı kendisine (okunamadı) ilgi ve destek vermenizi rica ederim. Güvenilir iyi bir de şoför temin etmeye çalışmanızı rica ederim.

Mahsus selamlar ederek sevgilerle gözlerinizden öperim. Cenabı Hakka emanet ederim.

İmza: Alparslan Türkeş


Bahçeli: Parti içi muhalefet yaydı

MHP lideri Devlet Bahçeli Habertürk TV'de katıldığı bir programda Alparslan Türkeş'in mektubuyla ilgili soruları cevaplamıştı. Bahçeli, Türkeş'in mektubunda geçen iddialarla ilgili olarak 'Öyle bir şey mümkün değil. Bunu bizim camiamızın içerisinde bu şekliyle değerlendiren, kullanan, Türkiye'nin her tarafına mektup yazan birileri yaydı. İstihbarat Teşkilatı burda, ben de başbakan yardımcısıyım. İsteyen sorar. Rahmetli Türkeş'e karşı hiçbir incitici tavır ve davranış içinde olmadık. Rahmetli bu gibi konuyu sormazdı. Araştırır, o ise zaten gereğini yapar, değilse devam eder..' diye konuştu.

Bu haber 60025 kez okunmuştur.
Kaynak: StarGazete
  Haberleri, Hava Durumunu ve Doviz Kurlarını bilgisayarınızdan takip etmek için tıklayınız.
  Bu habere oy verin
  En çok puan alan haberler
Toplam 31 ziyaretçi
Ortalama 9.39 Puan verdi.
Yorum Yaz
Arşivime Ekle
Arkadaşıma Gönder
altanarda20.07.2007 15:35
MIT ci ise gene iyi
Ya baska birseyler daha cikarsa???
[1]
 Yeni Eklenen Siyaset Haberleri
Bir Flaş İstifa Daha! 31.10.2014 21:34
CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, CHP'den istifa edeceğini Twitter'dan duyurdu
Kategori: Siyaset
Tarhan'ın İstifasına İlk Açıklama 31.10.2014 17:37
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın CHP'den istifasıyla ilgili, "Sağlık olsun. Daha metni okumadım" demekle yetindi.
Kategori: Siyaset
Flaş İstifa! 31.10.2014 15:41
Tarhan, istifa gerekçesini "CHP yönetiminin vahim tercihlerini değiştirmeyeceğini anladığımdan" diyerek ifade etti.
Kategori: Siyaset
CHP'yi Karıştıran Fotoğraf! 30.10.2014 17:03
Antalyanın Gazipaşa CHP İlçe Teşkilatının Cumhuriyet Yemeğinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunun fotoğrafının geceye katılan eski genel başkan Deniz Baykalın konuşma yaptığı kürsüye dayalı olması tepki çekti.
Kategori: Siyaset
Aysel Tuğluk Askeri Göreve Çağırdı 30.10.2014 01:49
HDP'li vekil Aysel Tuğluk, askere taş atmasının ardından bu sefer de askeri göreve çağırdı.
Kategori: Siyaset
HDP'den Sıra Dışı 29 Ekim Mesajı 29.10.2014 17:36
HDP Merkez Yürütme Kurulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, "Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olamaz" dedi.
Kategori: Siyaset
Erdoğan'ın Süleyman Şah'lı 29 Ekim Mesajı 28.10.2014 20:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Şah'ta nöbet tutan askere 29 Ekim mesajı gönderdi.
Kategori: Siyaset
HDP: Hükümet Süreci Bitirse Bile... 28.10.2014 17:24
HDP Merkez Yürütme Kurulu, Hükümetin barış sürecini tıkayan bir tutum ve yönelim içerisine girdiğini iddia etti.
Kategori: Siyaset
Mahkemeden Flaş Eş Başkanlık Kararı 28.10.2014 13:04
Diyarbakır 1. İdare Mahkemesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ndeki "eş başkanlık" uygulamasıyla ilgili yürütmenin durdurulmasına kararı verdi.
Kategori: Siyaset
YSK'dan Genel Seçimler İçin İlk Karar 28.10.2014 11:36
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, bir sandık bölgesindeki seçmen sayısının 360-380 olarak belirlenmesine karar verdi.
Kategori: Siyaset
HDP'li Vekilden 'Misilleme' Açıklaması 27.10.2014 16:55
HDP'li Demir Çelik, 3 askerin şehit edilmesi olayında HDP'nin açıklamasının ardından başlayan 'misilleme' tartışmalarına yanıt verdi. Çelik, "HDP olarak biz 'misilleme' diye bir şey dile getirmedik. Sadece, bu olayların üstüste gelmesi, bizi yeniden
Kategori: Siyaset
HDP'den 3 Şehit Açıklaması 25.10.2014 23:15
HDP Merkez Yürütme Kurulundan yapılan yazılı açıklamada, Yüksekova'da 3 askerin şehit edilmesine ilişkin, "Bu gelişmeler bizim için büyük bir üzüntü ve kaygı konusudur" değerlendirmesi yapıldı.
Kategori: Siyaset
Davutoğlu: Milletin Özgüvenini Zirveye Çıkardık 25.10.2014 18:40
Başbakan Davutoğlu, yurt dışında bu ülkenin el pençe divan duran başbakanlar gördüğünü belirterek, "Bizimle birlikte bu aziz millet özgüveni yaşadı, özgüveni zirveye çıkardık" dedi.
Kategori: Siyaset
AK Parti'den Flaş Seçim Açıklaması 25.10.2014 15:54
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, "Erken seçim var mı yok mu merak edenler var. Erken seçim yok. Kesin bir biçimde erken seçim yok" dedi.
Kategori: Siyaset
'Tarihi Bir Hatadır' 25.10.2014 14:17
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Peşmergenin Türkiye üzerinden Kobani'ye gitmesi tarihi bir hatadır" dedi.
Kategori: Siyaset
Başbakan'dan Sürpriz Görev! 25.10.2014 10:09
Başbakan Ahmet Davutoğlu, A takımına sürpriz bir ismi dahil etti. Akil İnsanlar Heyetinde de yer alan gazeteci-yazar Etyen Mahçupyan, Davutoğlunun başdanışmanı oldu.
Kategori: Siyaset
'Tuvalet Penceresinden Okula Giren Kızım...' 25.10.2014 09:58
İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin yeni akademik yılı açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 15 yıl önce başörtüsünün yasak olduğu dönemde üniversitede okuyan kızının yaşadığı sıkıntıları anlattı.
Kategori: Siyaset
Arınç'tan 'Öcalan'a Sekreterya' Açıklaması 24.10.2014 12:44
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Sayın Önder'in de Sayın Buldan'ın da başka arkadaşlarımızın da sekretarya konusunda adeta kendilerini görevlendirilmiş kabul ettiklerini anlıyoruz. Böyle bir şey yok. Onlar giden heyetlerin içinde yer alıyorlar. Bun
Kategori: Siyaset
Erdoğan: PKK 40 Bin'den Fazla İnsanımı Öldürdü 23.10.2014 19:42
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Letonya Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, "PKK ülkemde 40 binden fazla insanı öldürürken neredeydiniz?" dedi.
Kategori: Siyaset
'Öcalan'ın Talebi Haksız Değil Bana Göre' 23.10.2014 12:03
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Kategori: Siyaset
DÖVİZ
USD
EURO
GBP
ÇOK OKUNANLAR
GAZETE SAYFALARI
DÜNDEN KALANLAR
-Başbakan'danFlaş Çözüm Süreci Açıklaması
-Başbakan'dan HDP'ye Sert Yanıt!
-İnönü'nün Yanındaki İsmi Tanıdınız mı?
-'Çerez Parası' Lafı Tarihe Karıştı
-Maden Faciasıyla İlgili Başsavcılık Harekete Geçti
-'Türkiye ile Bu Konuda Ortağız'
-FBTV'den Aziz Yıldırım Bombası!
-Flaş İstifa!
-Dikkat! Kar Uyarısı Geldi
-'Avuç İçi'ni Danıştay Durdurdu
 Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları  | E-Mail  | İletişim Formu RSS Haber RSS Haber XML Haber 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanız önemle rica olunur. © 2006-2008 Tüm hakları saklıdır. Sitede ki haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Destek: editor@haberprogram.com - editor@haberprogram.com
www.haberprogram.com - www.haberprogrami.com - www.kabilesavaslari.com
Reklam Sponsorları: www.kurumcell.com - Sesli Mesaj - Sesli Reklam - Telefonla Reklam

Sayfa 0.401575 Saniyede üretildi.
Toplam Haber: 318262.0