Haber Program 2.0.5.8 İndir | Sitene Sondakika Ekle | Ana Sayfam Yap | Giriş | Künye | İletişim 01 Ekim 2014 Çarşamba 08:55  
 
Googleda Ara
Haberlerde Ara
Resimlerde Ara
TV KÖŞESİ
Canlı Tv İzle
TARİHTE BUGÜN
ŞANS OYUNLARI
Ayrıntılar
Ayrıntılar
Ayrıntılar
SÜPER LİG
Takım
1. Bursaspor 23 
2. Trabzonspor 20 
3. Fenerbahçe 17 
4. Kayserispor 17 
5. Antalyaspor 17 
6. 14 
7. Besiktas 13 
8. Ankaragücü 13 
9. Galatasaray 13 
10. Büyüksehir Bld. 13 
11. Manisaspor 12 
12. Gaziantepspor 10 
13. Eskisehirspor
14. Gençlerbirligi
15.
16. Sivasspor
17. Konyaspor
18. Kasimpasa
Detaylı puan tablosu için tıklayınız!
ABONELİKLER
Sitemiz Anadolu Ajansı ve Chan Haber Ajansı Üyesidir.
Add to Google
  Siyaset
BAHÇELİYE İTİMAT EDİLMEZ!
İşte Alparslan Türkeş'in kendi el yazısı mektubu!
Yazı Boyutunu Büyüt: | 1 | 2 | 3 | 4 |
İşte Alparslan Türkeş'in kendi el yazısı mektubu!
20 Temmuz 2007 Cuma 15:18

Devlet Bahçeli Mit'dendir sakın güvenmeyin diyen Başbuğ Alparslan Türkeş'in mektubu MHP'yi karıştırdı.

Seçime günler kala MHP'li muhalifler harekete geçti. Elden ele dolaşan mektupta MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş, Devlet Bahçeli'yi MİT ajanı olarak suçluyor ve arkadaşlarını uyarıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin MİT ajanı olduğunu iddia eden ve MHP'nin kurucusu, ülkücülerin Başbuğ'u Alparslan Türkeş tarafından yazıldığı iddia edilen mektup elden ele dolaşmaya başladı. Ülkücülere ait internet sitelerinde bu mektubun içeriği tartışılıyor. Yıllar önce Alparslan Türkeş tarafından kaleme alındığı öne sürülen mektubun parti içi muhalifler tarafından yeniden gündeme getirilmesi Bahçeli'yi sıkıntıya soktu.

TÜRKEŞ'İ KAÇIRMA PLANI

MHP'DE Türkeş'in ölümünün ardından yaşanan genel başkanlık yarışı sırasında parti içi muhalefet tarafından ortaya atılan bu mektup seçimlere günler kala yeniden gündeme getirildi. Mektubun yazıldığı tarihte Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi'nde asistan olarak görev yapıyordu. 12 Eylül sonrasında cezaevinde bulunan Alparslan Türkeş, GATA'da tedavi görürken bir grup ülkücü, liderlerini kaçırmak için kurulan ekibin isimlerini bildirmişti.

'BAHÇELİ'YE İTİMAT EDİLMEZ'

TÜRKEŞ, bu isimler hakkında kanaatlerini belirten bir mektup kaleme alarak eylemi organize eden kişiye gönderdi. 26.7.1983 tarihinde kaleme alınan mektubun en ilginç bölümü yıllar sonra MHP'nin başına geçecek olan Devlet Bahçeli'ye ilişkin satırlardı. Türkeş mektubunda güvenilir bulduğu isimleri saydıktan sonra bazı isimlere ise güvenmediğini bildiriyordu. Türkeş'in 'itimat edilemez' dediği kişiler arasında Devlet Bahçeli de vardı. Hareketin başbuğu Türkeş'e göre Bahçeli MİT ajanıydı ve kendisine güvenilemezdi.

MUHALİFLER ÇIKARDI

PARTİ karşıtları kadar parti içi muhalifleri de bu mektup olayını sürekli Bahçeli'nin aleyhinde kullandılar. Geçmişte bu mektubu kullanarak Bahçeli'yi yıpratmaya çalışan muhaliflerden bazıları sonradan Bahçeli ile barıştılar ve bir bölümü bugün liste başlarında aday gösterilmiş durumdalar.

İŞTE TURKEŞ'iN MEKTUBUTürkeş'in yazdığı iddia edilen mektup şöyle:

Pek değerli ve Sevgili Oğlum

Bu gün, muhterem arkadaşımız (...) mektubunuzu getirerek beni çok sevindirdi. Yazılarınızı okuyarak gerçek durum hakkında aydınlandım. Teşekkürler ederim. Ara sıra yazmanızı ve bana bilgi vermenizi rica ederim. Malum olduğu üzere davamız Türk-İslam davasıdır. Her hareketimizin gayesi Allah'ın (c.c.) rızasını kazanmak ve asil milletimize hizmet etmektir.

P. imanlı iyi bir arkadaşımızdır. A.E de temiz ve ihlaslı bir Anadolu Türkmeni'dir. Avşardır, benim aşiretimden boyumdandır. Denenmiş fedakár bir kimsedir. Göze çarpan kusuru kendisine zarar veren içki tutkunluğudur. M.Ü. ise gayet temiz, dürüst, imanlı, aydın bir kişidir.

Bunlar milliyetçilik yolunda, geçmiş yıllarda sessizce hizmet vermişlerdir. A.G., A.A. tarafından gösterilen hatalı davranışı anlamak mümkün değildir. Devlet Bahçeli'nin bunlarla aynı davranışa girişmesi mümkün şey. Devlet Bahçeli, MİT'dendir. Arkadaşlarımız MİT'den uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir.

Ne ise çok şükür şuurlu arkadaşlarımızın sayesinde fesat yatışmış oldu. Fakat bu tatsız şeyleri yapanlar, ya Anavatan Partisi ile işbirliği sebebi ile kışkırtılmışlardır veya MİT tarafından kullanılmışlardır. Mesele üzerine dikkatle eğilmek lazımdır.

Ermenilerin cinayetlerine karşı bazı MİT memurları içerde ve dışarıda ülkücüleri kullanmak teşebbüsünde bulunuyorlar. Bunları asla kabul etmemeli, hiçbir eyleme karışılmamalıdır. Önce yönetim Milliyetçilere karşı giriştiği baskıyı, yanlış uygulamayı değiştirmeli ve resmi makamlar, görev teklif etmelidirler. Bu takdirde devletimizin desteğini ve tasvibini arkamıza alarak eyleme girişmek kabul olunmalıdır. Aksi halde MİT (?) memurlarının el altından yaptıkları teklifleri kabul etmek zararlıdır. Bunu herkese münasip şekilde anlatmalıdır.

Şimdi sizden özel bazı ricalarım olacaktır. Eşim Seval hanımı tanıyorsunuz. Gerek sizin ve gerek muhterem (...) hanımın arada bir telefonla aramanızı kendisine (okunamadı) ilgi ve destek vermenizi rica ederim. Güvenilir iyi bir de şoför temin etmeye çalışmanızı rica ederim.

Mahsus selamlar ederek sevgilerle gözlerinizden öperim. Cenabı Hakka emanet ederim.

İmza: Alparslan Türkeş


Bahçeli: Parti içi muhalefet yaydı

MHP lideri Devlet Bahçeli Habertürk TV'de katıldığı bir programda Alparslan Türkeş'in mektubuyla ilgili soruları cevaplamıştı. Bahçeli, Türkeş'in mektubunda geçen iddialarla ilgili olarak 'Öyle bir şey mümkün değil. Bunu bizim camiamızın içerisinde bu şekliyle değerlendiren, kullanan, Türkiye'nin her tarafına mektup yazan birileri yaydı. İstihbarat Teşkilatı burda, ben de başbakan yardımcısıyım. İsteyen sorar. Rahmetli Türkeş'e karşı hiçbir incitici tavır ve davranış içinde olmadık. Rahmetli bu gibi konuyu sormazdı. Araştırır, o ise zaten gereğini yapar, değilse devam eder..' diye konuştu.

Bu haber 59508 kez okunmuştur.
Kaynak: StarGazete
  Haberleri, Hava Durumunu ve Doviz Kurlarını bilgisayarınızdan takip etmek için tıklayınız.
  Bu habere oy verin
  En çok puan alan haberler
Toplam 31 ziyaretçi
Ortalama 9.39 Puan verdi.
Yorum Yaz
Arşivime Ekle
Arkadaşıma Gönder
altanarda20.07.2007 15:35
MIT ci ise gene iyi
Ya baska birseyler daha cikarsa???
[1]
 Yeni Eklenen Siyaset Haberleri
Esnafa Bayram Müjdesi 30.09.2014 22:40
Başbakan Davutoğlu, televizyonlarda yayınlanan "Yeni Türkiye Yolunda" konuşmasında, milleti en derin saygı ve muhabbetleriyle selamladığını söyledi.
Kategori: Siyaset
Aygün'ün O Sözleri Mahkemelik Oldu 30.09.2014 19:45
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün twetter hesabı üzerinden sarf ettiği sözleri mahkemelik oldu.
Kategori: Siyaset
Elitaş'tan Flaş Tezkere Açıklaması 30.09.2014 19:20
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis'e gelecek tezkere veya tezkerelerin "muhtemelen kapalı oturumda görüşüleceğini" söyledi.
Kategori: Siyaset
Askerimize Taş Atan Vekile Sesleniyorum 26.09.2014 12:12
Ahmet Davutoğlu Başbakan olduktan sonra ilk kez AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
Kategori: Siyaset
Görüşmeye Yürüyerek Gitti 25.09.2014 18:59
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York temasları kapsamında ABD'li iş adamları ile görüştü.
Kategori: Siyaset
CHP'den Yeni Taktik 25.09.2014 11:27
CHP genel seçimlere 'Seferberlik' taktiği ile hazırlanacak. CHP Genel Sekreter Gürsel Tekin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri ve tüm Genel Başkan yardımcılarının bayram sonrası 81 ile ziyaretler g
Kategori: Siyaset
Öcalan'dan Kürt Halkına Yeni Çağrı 22.09.2014 19:37
Öcalan ile görüşen vasisi avukat Mazlum Dinç, Öcalan'ın tüm Kürt halkının sadece Rojava halkının seferberlik içine girmesi gerektiğini topyekun bir direniş göstermesi gerektiğini' söylediğini aktardı.
Kategori: Siyaset
CHP'de İl Teşkilatı Görevden Alındı 22.09.2014 19:23
CHP Elazığ İl Başkanı Mustafa Kemal Atikeler ile il yönetimi, Genel Merkez tarafından görevden alındı.
Kategori: Siyaset
Kararını Verdi: Evet Düşünüyorum! 21.09.2014 17:03
8'inci Cumhurbaşkanı ve 45 - 46'ıncı hükümetlerin Başbakanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, yeni bir parti ile yeniden siyasete gireceğini açıkladı.
Kategori: Siyaset
Kılıçdaroğlu Canlı Yayında Ağladı 19.09.2014 10:22
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun canlı yayında çocukluk ve gençlik fotoğrafları klip şeklinde gösterilirken gözleri doldu.
Kategori: Siyaset
'Çay İçelim' Teklifine Küstah Cevap! 17.09.2014 12:40
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yunanistana yaptığı, "Gelin barışı birlikte inşa edelim. Çay içelim, sohbet edelim" çağrısına Yunan Dışişleri Bakanlığından küstah bir açıklama geldi.
Kategori: Siyaset
O İlin İsminin Değişmesini İstedi 16.09.2014 17:45
Davutoğlu, Bilecik Valiliği ziyareti sırasında Bilecik'in adını "Ertuğrul" olarak değiştirilmesini teklif etti.
Kategori: Siyaset
'O İstifa Etsin' 16.09.2014 14:22
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, "Hem siyaseten hem bürokrasideki başarısızlığından dolayı istifa etmesi gereken birisi varsa Kılıçdaroğlu'dur" dedi.
Kategori: Siyaset
CHP Beklenen Başvuruyu Yaptı 15.09.2014 12:58
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi Torba yasanın bazı hükümlerinin iptali için AYM'ye başvurdu.
Kategori: Siyaset
MHP'de Sürpriz Görev 15.09.2014 10:43
Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın oğlu Mehmet Aslan, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı oldu. Aslan bonzai kampanyasının da yüzü olacak.
Kategori: Siyaset
'Mali Özerklik İstiyoruz' 13.09.2014 22:38
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, "Biz sadece siyasi özerklik değil mali özerklik de istiyoruz" diye konuştu.
Kategori: Siyaset
İlk Toplantı 5 Saat Sürdü 13.09.2014 19:15
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan yeni Parti Meclisinin ilk toplantısı 5 saat sürdü.
Kategori: Siyaset
Başbakan Yeni Tüp Geçiti Denetledi 13.09.2014 15:53
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Boğaz'a yapılan ikinci tüp geçitte incelemelerde bulundu.
Kategori: Siyaset
Boğaz'da Sürpriz Toplantı 13.09.2014 14:34
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylerbeyi Sarayı'ndaki ofisinde bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile köşe yazarlarını kabul ediyor.
Kategori: Siyaset
İlk Kez Erdoğan'sız Gerçekleştirilecek 13.09.2014 11:30
31 Ekim'de yapılacak 23. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, ilk kez Recep Tayyip Erdoğan'sız gerçekleştirilecek.
Kategori: Siyaset
DÖVİZ
USD
EURO
GBP
ÇOK OKUNANLAR
-Türkiye'den Mısır'a Sert Cevap
-Bir Günlük Hava Saldırısının Maliyetini Açıkladı
GAZETE SAYFALARI
DÜNDEN KALANLAR
-İngiltere'den IŞİD'e İki Hava Saldırısı
-O Kurşun Ünlü Futbolcunun Tabancasından Çıkmış
-Otobüsü Yeşillendirdiler, BOTOBÜS Yaptılar
-Kurban Bayramı'nda Hava Durumu
-IŞİD lideri Musul'a Kaçtı!
-Önce Taciz Etti, Sonra da Bıçak Zoruyla...
-Fenerbahçe Koleji, Fenerbahçe'de Kaldı
-Bugün İdam Edilebilir!
-Cidiniz Kışa Esir Olmasın
-Dev Tesis Mühürlendi
 Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları  | E-Mail  | İletişim Formu RSS Haber RSS Haber XML Haber 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanız önemle rica olunur. © 2006-2008 Tüm hakları saklıdır. Sitede ki haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Destek: editor@haberprogram.com - editor@haberprogram.com
www.haberprogram.com - www.haberprogrami.com - www.kabilesavaslari.com
Reklam Sponsorları: www.kurumcell.com - Sesli Mesaj - Sesli Reklam - Telefonla Reklam

Sayfa 0.406394 Saniyede üretildi.
Toplam Haber: 316932.105