Haber Program 2.0.5.8 İndir | Sitene Sondakika Ekle | Ana Sayfam Yap | Giriş | Künye | İletişim 28 Ağustos 2014 Perşembe 08:04  
 
Googleda Ara
Haberlerde Ara
Resimlerde Ara
TV KÖŞESİ
Canlı Tv İzle
TARİHTE BUGÜN
ŞANS OYUNLARI
Ayrıntılar
Ayrıntılar
Ayrıntılar
SÜPER LİG
Takım
1. Bursaspor 23 
2. Trabzonspor 20 
3. Fenerbahçe 17 
4. Kayserispor 17 
5. Antalyaspor 17 
6. 14 
7. Besiktas 13 
8. Ankaragücü 13 
9. Galatasaray 13 
10. Büyüksehir Bld. 13 
11. Manisaspor 12 
12. Gaziantepspor 10 
13. Eskisehirspor
14. Gençlerbirligi
15.
16. Sivasspor
17. Konyaspor
18. Kasimpasa
Detaylı puan tablosu için tıklayınız!
ABONELİKLER
Sitemiz Anadolu Ajansı ve Chan Haber Ajansı Üyesidir.
Add to Google
  Siyaset
BAHÇELİYE İTİMAT EDİLMEZ!
İşte Alparslan Türkeş'in kendi el yazısı mektubu!
Yazı Boyutunu Büyüt: | 1 | 2 | 3 | 4 |
İşte Alparslan Türkeş'in kendi el yazısı mektubu!
20 Temmuz 2007 Cuma 15:18

Devlet Bahçeli Mit'dendir sakın güvenmeyin diyen Başbuğ Alparslan Türkeş'in mektubu MHP'yi karıştırdı.

Seçime günler kala MHP'li muhalifler harekete geçti. Elden ele dolaşan mektupta MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş, Devlet Bahçeli'yi MİT ajanı olarak suçluyor ve arkadaşlarını uyarıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin MİT ajanı olduğunu iddia eden ve MHP'nin kurucusu, ülkücülerin Başbuğ'u Alparslan Türkeş tarafından yazıldığı iddia edilen mektup elden ele dolaşmaya başladı. Ülkücülere ait internet sitelerinde bu mektubun içeriği tartışılıyor. Yıllar önce Alparslan Türkeş tarafından kaleme alındığı öne sürülen mektubun parti içi muhalifler tarafından yeniden gündeme getirilmesi Bahçeli'yi sıkıntıya soktu.

TÜRKEŞ'İ KAÇIRMA PLANI

MHP'DE Türkeş'in ölümünün ardından yaşanan genel başkanlık yarışı sırasında parti içi muhalefet tarafından ortaya atılan bu mektup seçimlere günler kala yeniden gündeme getirildi. Mektubun yazıldığı tarihte Devlet Bahçeli, Gazi Üniversitesi'nde asistan olarak görev yapıyordu. 12 Eylül sonrasında cezaevinde bulunan Alparslan Türkeş, GATA'da tedavi görürken bir grup ülkücü, liderlerini kaçırmak için kurulan ekibin isimlerini bildirmişti.

'BAHÇELİ'YE İTİMAT EDİLMEZ'

TÜRKEŞ, bu isimler hakkında kanaatlerini belirten bir mektup kaleme alarak eylemi organize eden kişiye gönderdi. 26.7.1983 tarihinde kaleme alınan mektubun en ilginç bölümü yıllar sonra MHP'nin başına geçecek olan Devlet Bahçeli'ye ilişkin satırlardı. Türkeş mektubunda güvenilir bulduğu isimleri saydıktan sonra bazı isimlere ise güvenmediğini bildiriyordu. Türkeş'in 'itimat edilemez' dediği kişiler arasında Devlet Bahçeli de vardı. Hareketin başbuğu Türkeş'e göre Bahçeli MİT ajanıydı ve kendisine güvenilemezdi.

MUHALİFLER ÇIKARDI

PARTİ karşıtları kadar parti içi muhalifleri de bu mektup olayını sürekli Bahçeli'nin aleyhinde kullandılar. Geçmişte bu mektubu kullanarak Bahçeli'yi yıpratmaya çalışan muhaliflerden bazıları sonradan Bahçeli ile barıştılar ve bir bölümü bugün liste başlarında aday gösterilmiş durumdalar.

İŞTE TURKEŞ'iN MEKTUBUTürkeş'in yazdığı iddia edilen mektup şöyle:

Pek değerli ve Sevgili Oğlum

Bu gün, muhterem arkadaşımız (...) mektubunuzu getirerek beni çok sevindirdi. Yazılarınızı okuyarak gerçek durum hakkında aydınlandım. Teşekkürler ederim. Ara sıra yazmanızı ve bana bilgi vermenizi rica ederim. Malum olduğu üzere davamız Türk-İslam davasıdır. Her hareketimizin gayesi Allah'ın (c.c.) rızasını kazanmak ve asil milletimize hizmet etmektir.

P. imanlı iyi bir arkadaşımızdır. A.E de temiz ve ihlaslı bir Anadolu Türkmeni'dir. Avşardır, benim aşiretimden boyumdandır. Denenmiş fedakár bir kimsedir. Göze çarpan kusuru kendisine zarar veren içki tutkunluğudur. M.Ü. ise gayet temiz, dürüst, imanlı, aydın bir kişidir.

Bunlar milliyetçilik yolunda, geçmiş yıllarda sessizce hizmet vermişlerdir. A.G., A.A. tarafından gösterilen hatalı davranışı anlamak mümkün değildir. Devlet Bahçeli'nin bunlarla aynı davranışa girişmesi mümkün şey. Devlet Bahçeli, MİT'dendir. Arkadaşlarımız MİT'den uzak olmalı, bunlara hiç itimat etmemelidir.

Ne ise çok şükür şuurlu arkadaşlarımızın sayesinde fesat yatışmış oldu. Fakat bu tatsız şeyleri yapanlar, ya Anavatan Partisi ile işbirliği sebebi ile kışkırtılmışlardır veya MİT tarafından kullanılmışlardır. Mesele üzerine dikkatle eğilmek lazımdır.

Ermenilerin cinayetlerine karşı bazı MİT memurları içerde ve dışarıda ülkücüleri kullanmak teşebbüsünde bulunuyorlar. Bunları asla kabul etmemeli, hiçbir eyleme karışılmamalıdır. Önce yönetim Milliyetçilere karşı giriştiği baskıyı, yanlış uygulamayı değiştirmeli ve resmi makamlar, görev teklif etmelidirler. Bu takdirde devletimizin desteğini ve tasvibini arkamıza alarak eyleme girişmek kabul olunmalıdır. Aksi halde MİT (?) memurlarının el altından yaptıkları teklifleri kabul etmek zararlıdır. Bunu herkese münasip şekilde anlatmalıdır.

Şimdi sizden özel bazı ricalarım olacaktır. Eşim Seval hanımı tanıyorsunuz. Gerek sizin ve gerek muhterem (...) hanımın arada bir telefonla aramanızı kendisine (okunamadı) ilgi ve destek vermenizi rica ederim. Güvenilir iyi bir de şoför temin etmeye çalışmanızı rica ederim.

Mahsus selamlar ederek sevgilerle gözlerinizden öperim. Cenabı Hakka emanet ederim.

İmza: Alparslan Türkeş


Bahçeli: Parti içi muhalefet yaydı

MHP lideri Devlet Bahçeli Habertürk TV'de katıldığı bir programda Alparslan Türkeş'in mektubuyla ilgili soruları cevaplamıştı. Bahçeli, Türkeş'in mektubunda geçen iddialarla ilgili olarak 'Öyle bir şey mümkün değil. Bunu bizim camiamızın içerisinde bu şekliyle değerlendiren, kullanan, Türkiye'nin her tarafına mektup yazan birileri yaydı. İstihbarat Teşkilatı burda, ben de başbakan yardımcısıyım. İsteyen sorar. Rahmetli Türkeş'e karşı hiçbir incitici tavır ve davranış içinde olmadık. Rahmetli bu gibi konuyu sormazdı. Araştırır, o ise zaten gereğini yapar, değilse devam eder..' diye konuştu.

Bu haber 58880 kez okunmuştur.
Kaynak: StarGazete
  Haberleri, Hava Durumunu ve Doviz Kurlarını bilgisayarınızdan takip etmek için tıklayınız.
  Bu habere oy verin
  En çok puan alan haberler
Toplam 30 ziyaretçi
Ortalama 9.43 Puan verdi.
Yorum Yaz
Arşivime Ekle
Arkadaşıma Gönder
altanarda20.07.2007 15:35
MIT ci ise gene iyi
Ya baska birseyler daha cikarsa???
[1]
 Yeni Eklenen Siyaset Haberleri
'Babanın Çiftliği mi, Yapamadın Git' 27.08.2014 23:57
CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan adayı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'ye umut olmadığını belirterek, "Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Yapamayan gidecek" dedi.
Kategori: Siyaset
Köşk'e Kimleri Çıkaracak 27.08.2014 20:32
AK Parti kongresinde, Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığıyla birlikte Köşk'teki yeni döneme ilişkin kulisler de öne çıktı.
Kategori: Siyaset
Erdoğan'dan Çölaşan'a: Anırmanı Bekliyoruz 27.08.2014 20:12
12'nci cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada isim vermeden Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan'a söylediği bir söz üzerinden yüklendi.
Kategori: Siyaset
Bu Espri Kongre Salonunu Kopardı 27.08.2014 19:44
Ahmet Davutoğlu 8 saatlik kongre sürecini, salondaki aşırı sıcağa gönderme yapan bir espriyle tamamladı.
Kategori: Siyaset
Erdoğan'dan Gül'e Büyük Sürpriz 27.08.2014 19:04
Türkiye'nin halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Erdoğan, devir teslim töreninde Gül'e, Devlet Şeref Madalyası tevcih edecek ve ardından askeri törenle uğurlayacak.
Kategori: Siyaset
Erdoğan: Bu Asla Bir Veda Değil! 27.08.2014 11:04
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 1'inci Olağanüstü Kongresi, Ankara Arena'da başladı. Başbakan Erdoğan, salona girişi öncesi dışarıda bekleyen partililere seslendi.
Kategori: Siyaset
'CHP Atatürk'ten Utanıyor' 26.08.2014 19:16
Seçim sonrası CHP'de ilk isyan bayrağını açan Emine Ülker Tarhan, mevcut yönetimin CHPnin geçmişinden utandığını "hissettiğini" söyledi. Tarhan, CHPde "Atatürk'ten utanarak sıkılarak, sanki O'ndan kurtulmaya çalışan bir söylem" olduğunu iddia etti.
Kategori: Siyaset
"40 Bin Kişi Ankara'ya Geliyor" 26.08.2014 18:26
AK Parti olağanüsü kongresine ilişkin açıklama yapan Hüseyin Çelik; "Kongre dolayısıyla 81 vilayetten 1020 otobüsle 40 bin kişi Ankara'ya geliyor" dedi.
Kategori: Siyaset
Ali Babacan Kararını Verdi! 26.08.2014 09:49
62. Hükümette ekonominin patronluğuna kimin geleceği merak edilirken, edinilen bilgiye Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'la 2015 seçimlerine kadar devam etme kararı aldığı öğrenildi.
Kategori: Siyaset
CHP, Eski Saadet Partili Bekaroğlu'na Teklif Götürdü 25.08.2014 20:25
CHP'nin eski vekil Mehmet Bekaroğlu'na Parti Meclisi üyeliği için teklif götürdüğü ortaya çıktı. Bekaroğlu "Olumlu ya da olumsuz karar vermedim" dedi.
Kategori: Siyaset
'Sezer'in Devir-Teslim Yapmaması İçimizde Ukte' 25.08.2014 19:39
Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın son kez başkanlık yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.
Kategori: Siyaset
İsyan Bayrağı Açınca Üslubu da 'İnce'den Değişti 23.08.2014 19:51
CHP'de genel başkanlığa adaylığını açıklayan İnce, kurultayın küçük salonda yapılmasını eleştirerek, "Korku imparatorluğunu yıkacağım diyordu, Nereye gitti o Gandi, devrimci Kemal?" dedi.
Kategori: Siyaset
Bahçeli: Davutoğlu'na Millet Yetki Vermedi 23.08.2014 19:44
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yaşanan gelişmelerle ilgili yazılı açıklama yaptı.
Kategori: Siyaset
Davutoğlu'nun Kitabı Yok Satıyor 23.08.2014 10:52
Dışişleri Bakanı ve Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu'nun Stratejik Derinlik kitabı 91. baskısında.
Kategori: Siyaset
Baykal, İnce'yi Destekleyecek mi? 23.08.2014 10:44
CHP'de yaklaşan kurultay öncesi eski Genel Başkan Deniz Baykal, genel başkanlık için Muharrem İnceyi destekleyip desteklemeyeceği sorusunu yanıtladı.
Kategori: Siyaset
Gürsel Tekin Can Dündar'a Güvenince Rezil Oldu 22.08.2014 21:24
Gürsel Tekin, CNN Türk'te Erdoğan'ı suçladığı fotoğraf karesinin montaj olduğu ortaya çıktı.
Kategori: Siyaset
Ankara'nın Gündemi: Yeni Kabinede Kimler Olacak 22.08.2014 20:02
Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı, Ahmet Davutoğlu'nun ise başbakan olduğu yeni dönemde gözler bu iki isimle birlikte çalışacak yeni kabineye çevrildi.
Kategori: Siyaset
'Herkesi Şaşırtacak Bir Açıklama...' (Canlı) 22.08.2014 12:45
AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım: "Bizde liderlik, benlik kavgası olmaz" dedi.
Kategori: Siyaset
Bozdağ ve Ala'dan Davutoğlu Yorumu 21.08.2014 21:57
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Efkan Ala, Davutoğlu'nun Genel Başkanlığı adaylağı için değerlendirmelerde bulundu.
Kategori: Siyaset
Davutoğlu Kararına Muhalefetten Tepkiler 21.08.2014 21:51
Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan'ı Davutoğlu olarak açıklamasının ardından muhalefet partilerinden ilk tepkiler geldi.
Kategori: Siyaset
DÖVİZ
USD
EURO
GBP
ÇOK OKUNANLAR
-G.Saray'ın Devler Ligi'ndeki Rakipleri
-Eşi Dalgaların Arasında Kaybolup Gitti
-Bilic'ten Sitem Dolu Sözler
-Adana Emniyeti'nde Flaş Gelişme
GAZETE SAYFALARI
DÜNDEN KALANLAR
-Devler Ligi'nde Gecenin Sonuçları (26 Ağustos)
-Kiraz Bu Yıl Üreticiyi Üzdü
-EKPSS Tercihleri Yarın Alınmaya Başlanacak
-Serbest Piyasada Altın...
-Borsa Günü Nasıl Kapattı?
-Erdoğan'dan Gül'e Büyük Sürpriz
-Haydi Kartal, Rövanşı Sen Al!
-Uçağa Lazer Tutana Büyük Ceza
-Bu Espri Kongre Salonunu Kopardı
-Taksi İstanbul'da Zamlandı
 Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları  | E-Mail  | İletişim Formu RSS Haber RSS Haber XML Haber 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanız önemle rica olunur. © 2006-2008 Tüm hakları saklıdır. Sitede ki haberler izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Destek: editor@haberprogram.com - editor@haberprogram.com
www.haberprogram.com - www.haberprogrami.com - www.kabilesavaslari.com
Reklam Sponsorları: www.kurumcell.com - Sesli Mesaj - Sesli Reklam - Telefonla Reklam

Sayfa 0.318152 Saniyede üretildi.
Toplam Haber: 315558.105